ROBERT ANTHONY

Afirmacijos frazės, kurios 

gali būti naudingos:

"Aš nutariu jaustis kompetentingas savo profesijoje"

 

 

 LYDERIŲ LAIKAS

http://www.lyderiulaikas.smm.lt

 


Kviečiame apsilankyti:

https://www.facebook.com/lyderiulaikas


Naujienlaiškis Nr. 3 (193)

EglėProjekto deleguota Lietuvos atstovė pristatė tarptautinę konferenciją IPDA 2014 (skaidrės, nuotraukos, vaizdo medžiaga)

2015 m. sausio 20 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiame pristatyme Mokyklų tobulinimo centro (MTC) direktorė Eglė Pranckūnienė pasidalino patirtimi ir įspūdžiais iš 2014 m. lapkričio 28–29 d. Birmingeme (Jungtinė Karalystė) vykusios tarptautinės konferencijos profesinio tobulėjimo klausimais „Profesinio mokymosi modelių persvarstymas“ (angl. Re-thinking Models of Professional Learning). Tai Tarptautinės profesinio tobulinimosi asociacijos (angl. International Professional Development Association (IPDA)) organizuojama metinė konferencija.

button-1 03


Šalva AmonašvilisLietuvoje lankysis pasaulinio garso pedagogas Šalva Amonašvilis

Šių metų vasario 2-8 dienomis Lietuvoje viešės pasaulinio garso pedagogas Šalva Amonašvilis – psichologijos mokslų daktaras, profesorius, Rusijos švietimo akademijos akademikas, Pedagogikos ir socialinių mokslų akademijos akademikas, Ukrainos Nacionalinės pedagogikos mokslų akademijos užsienio narys.

button-1 03TEDx Kids„TEDxKids@Vilnius“ – geriau nei gimtadienis!

Devynmetis Oskaras, dalyvavęs pirmojoje, 2015 m. sausio 10 d. vykusioje „TEDxKids@Vilnius“ konferencijoje Lietuvoje, ją įvertino taip: „„TEDxKids@Vilnius“ buvo geriau nei mano gimimo diena!” Savo įspūdžius iš konferencijos, kurios metu buvo modeliuojama diena ateities mokykloje, jaunasis dalyvis aprašė savo tinklaraštyje. Renginio metu vaikai kūrė aplinką – dieną įdomioje ir interaktyvioje erdvėje, kurioje vaikai atranda ateities mokyklą klausdami ir ieškodami. Tokioje mokykloje mažieji ir jaunieji dalyviai išbandė įvairiausias kūrybines dirbtuves, įgyvendino projektus.

button-1 03FranklinCovey „FranklinCovey“ mokymai norintiems tobulėti

Tarptautinė verslo konsultacijų ir mokymų bendrovė „FranklinCovey“ kviečia į atviruosius mokymus. Visiems, besidomintiems strateginio sprendimų įgyvendinimo, lyderystės ir asmeninio efektyvumo klausimais, bendrovė skelbia 2015 m. I pusmečio seminarų planą.

button-1 03Siekiant rezultatų Kas turi įtakos mokinių mokymosi pasiekimams JAV mokyklose?

Ką reikėtų daryti, kad JAV mokyklose mokinių mokymosi rezultatai taptų geresni? Šį klausimą nuolatos sprendžia įvairiausios už švietimą ir mokymą šalyje atsakingos institucijos, skirtingais požiūriais ir pjūviais nagrinėja tyrėjai. Vienas iš bandymų spręsti visiems aktualią problemą – 2014 m. gruodžio mėn. „American Sociological Review“ paskelbtos tyrimo ataskaitos išvados, kuriose teigiama, jog norint pasiekti geresnių rezultatų, būtina liautis beatodairiškai šalinus iš mokyklų „problemiškus“ mokinius.

raudons 03

Naujienlaiškio atsisakymas
Prisijunkite prie mūsų Facebook 
Mielieji,

 

Projektas „Lyderių laikas 2“ uoliai darbuojasi Lietuvos švietimo labui ir periodiškai išleidžia virtualų Naujienlaiškį. Jame pateikiame ne tik šviežiausią projekto informaciją, bet viešiname ir kitas Lietuvos ir užsienio švietimo, švietimo lyderystės naujienas. Jei nerandate laiko vartyti projekto tinklalapio puslapius, mūsų leidžiamas Naujienlaiškis padės Jums gauti svarbiausią koncentruotą informaciją tiesiai į Jūsų elektroninio pašto dėžutę.

 

Užsiprenumeravę LL2 Naujienlaiškį Jūs:

 

  • žinosite kiekvieną projekto „judesį“;
  • nepraleisite nei vienos svarbios švietimo lyderystės žinios pro ausis;
  • visuomet pirmi sužinosite naujausių tarptautinių švietimo tyrimų duomenis;
  • susipažinsite su įdomiausiais švietimo korifėjų atradimais jų straipsniuose;
  • būsite kviečiami į aktualiausius vietinius ir tarptautinius renginius;
  • gausite visą prieinamą medžiagą renginiams įvykus;
  • mėgausitės švietimo lyderių interviu ir semsitės jų patirties;
  • būsite informuoti apie ką tik dienos šviesą išvydusias švietimo lyderystės, vadybos knygas ir kitus leidinius;
  • žiūrėsite įdomiausius vaizdo siužetus ir dar daug daug visko...

 

LL2 Naujienlaiškio prenumerata – puikus būdas nuolatos jausti švietimo įvykių pulsą!

 

Dėkojame Jums, jei jau esate LL2 Naujienlaiškio prenumeratorius, o kitus maloniai kviečiame užsukti į www.lyderiulaikas.smm.lt ir kairėje tinklalapio kraštinėje užpildyti Naujienlaiškio prenumeratos laukelius. Tam neprireiks nė minutės!Kilus klausimų nedvejodami kreipkitės žemiau nurodytais kontaktais.

 

Būsime dėkingi, jei šia žinia pasidalinsite su tais, kuriems ji gali būti aktuali.

 

Pagarbiai

Virga Mačėnaitė-Luckienė

Virtualios aplinkos redaktorė

Vasario 5-7 d. Vilniuje moksleivius kviečia studijų ir profesinio mokymo paroda

2015-01-30 15:05

Vasario 5-7 d. LITEXPO parodų centre Vilniuje moksleivių laukia tradicinė studijų ir profesinio mokymo paroda „Studijos 2015“. Parodoje bus galima susipažinti su universitetų, kolegijų ir profesini... Plačiau »

Nacionalinis diktantas bus rašomas vasario 21 dieną

2015-01-30 16:46

Nacionalinis diktantas šiemet bus rašomas vasario 21 dieną, pranešė organizatoriai. Diktantą bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, mokyklose, Vilniaus knygų mugėje ir Lietuvos ambasadose... Plačiau »

ŠMM siūlo priešmokyklines grupes padaryti privalomas

2015-01-31 22:46

Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė nuo naujų mokslo metų priešmokyklinio ugdymo grupes padaryti privalomas. Tai reiškia, kad visi vaikai pažintį su mokslu pradės ne nuo septynerių metų, kaip ... Plačiau »

Sveiki kolegos, bičiuliai, bendražygiai...

 

Ką tik švietimo bendruomenę ir visus neabejingus savo tautos kultūros istorijai Lietuvos žmones pasiekė naujai Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro išleista Ingės Lukšaitės sudaryta Meilės Lukšienės knyga „Prie tautos kultūros pamatų“.

„Šios knygos leidyba yra valstybinės programos „100-osios Meilės Lukšienės gimimo metinės – UNESCO minima sukaktis“ dalis. Knygai atrinkti M. Lukšienės parašyti kultūros istorijos ir siauresne prasme jos sričių – literatūros ir švietimo istorijos – straipsniai bei studijos.“ (Ingė Lukšaitė. Pratarmė Meilės Lukšienės knygai „Prie tautos kultūros pamatų“, Vilnius, 2014, p. 9.))

Mokslinių straipsnių rinkinyje spausdinami ir skelbti, ir neskelbti Meilės Lukšienės darbai, kuriuose ji nagrinėja Lietuvos kultūros ir švietimo istoriją, aptaria kultūros kūrėjų įnašą, analizuoja Jono Biliūno kūrybą. Chronologinė aprėptis – nuo XVIII a. paskutinio ketvirčio iki XX a. pradžios. Pagrindinės temos – bendrieji kultūros raidos klausimai, modernios švietimo sistemos, tautinės inteligentijos formavimasis, nacionalinės mokyklos idėjos brendimas ir siekis ją įgyvendinti, siekiai suteikti lietuvių kalbai švietimo, viešosios raštijos, kalbos statusą ir pastangos juos įgyvendinti.

Naujai išleista knyga „leis suvokti, kiek naujų faktų tyrėjos atskleista, kokiomis įžvalgomis praturtintas bendrasis vaizdas. Kartu bendrosios, ne vienu atveju ir žinomos struktūros prisipildys tyrėjos paliudijimų, kaip eita prie vienos ar kitos problemos, ko siekta, kodėl grįžta. Istorijai atverti ir jos pačios amžininkai...“ (Viktorija Daujotytė. Meilė Lukšienė – lietuvių kultūrai ir literatūrai. Meilė Lukšienė „Prie tautos kultūros pamatų“, Vilnius, 2014, p. 11.)

Knygos egzemplioriai bus perduoti aukštųjų mokyklų, mokslo bei ugdymo įstaigų bibliotekoms.

Meilės Lukšienės knygą „Prie tautos kultūros pamatų“ galite taip pat skaityti elektroninėje versijoje. Daugiau informacijos rasite čia.

 

Komandinių 2015-ųjų, Rasa

Rasa Šnipienė

Direktoriaus pavaduotoja/Deputy Director
Švietimo aprūpinimo centras/Education Supply Centre
Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuva/Affiliated with the Ministry of Education and Science, Lithuania
Geležinio vilko g./St. 12, kabinetas/office 308
tel. 85 2649461/ +3705 2649461
fax  85 2649450/+3705 2649450
mob. 868626236/ +370 68626236
www.sac.smm.lt
www.lyderiulaikas.smm.lt

Mieli kolegos, bendraminčiai, bendražygiai,

 

2015 m. sausio mėn. 20 d. 9 val.Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje vyksiančiame pristatyme Mokyklų tobulinimo centro direktorė Eglė Pranckūnienė pasidalins patirtimi ir įspūdžiais iš 2014 m. lapkričio 28–29 d. Birmingeme (Jungtinė Karalystė) vykusios tarptautinės konferencijos profesinio tobulėjimo klausimais „Profesinio mokymosi modelių persvarstymas“ (angl. Re-thinking Models of Professional Learning).

Konferencijoje kartu su dr. Coleen Jackson E. Pranckūnienė pristatė projektą „Lyderių laikas“ kaip kompleksiško ir integruoto profesinio mokymosi modelį.

Metinės IPDA konferencijos – tai unikali galimybė švietimo specialistams pasidalinti patirtimi, mintimis ir idėjomis, atliekamų tyrimų profesinio tobulėjimo srityje, rezultatais su įvairiausių profesijų kolegomis bei švietimo sričių atstovais, atvykusiais iš skirtingų pasaulio šalių, dalyvauti mokslinėse diskusijose tęstinio profesinio tobulėjimo plačiąja prasme tema, vykstančios kaitos ir pažangos profesiniame tobulėjime klausimais.

Apie pristatymą detaliau rasite čia.

Laba diena mieli kolegos, bendraminčiai, bendražygiai,

 

Kaip sako Sofija Ryžova, mūsų kolegė iš Vilniaus rajono savivaldybės, „LL2 leido ne tik pasireikšti ir atsiskleisti aktyviausiems, bet ir pritraukti abejojančius, padrąsinti gabius ir puikius, tačiau dažnai neryžtingus ar kuklius mokytojus ir mokinius“.

 

Anot Ritos Elmonienės, kolegės iš Rokiškio, „Ko gero, didžiausia savivaldybės modelio rengimo sėkmė yra ta, kad aktualiais ugdymo klausimais diskutavo įvairių lygmenų interesų grupės – mokyklų atstovai, bendruomenių nariai, politikai, švietimo skyriaus ir švietimo centro vadovai ir specialistai. Tai liudija apie galimą sisteminį pokytį, apie naują bendradarbiavimo kultūrą“.

 

Nijolės Bitinienės, kolegės iš Šakių, nuomone: „Švietimo lyderystės studijų žmonės atėjo į beveik visas savivaldybės mokyklas. Kiek jie galės duoti mokykloms ir kiek mokyklos priims jų iniciatyvas ir įsipareigojimus, priklausys nuo daugelio dalykų. Tačiau supratimas, kad lyderystė priklauso ne tik vadovui, kad tvarūs mokymo(si) aplinkos pokyčiai atsiranda dirbant kartu ir dalinantis sėkmingomis praktikomis, įgavo kitokį lygmenį“.

 

Daugiau apie pokyčius pilotinėse savivaldybėse rasite čia...

 

Tikimės, kad pasidalinsite šia informacija su tais, kuriems ji gali būti aktuali, ir atsiprašome, jei ši informacija jus pasiekė per klaidą arba netinkamu laiku.

 

Pagarbiai,

Virga Mačėnaitė-Luckienė

Virtualios aplinkos redaktorė

 

 

           2014 m. lapkričio 21-ąją parodoje „Mokykla 2014“ savo dviejų metų darbo vaisius pristatė 6 projekte dalyvavusios savivaldybės. Ignalinos, Šiaulių, Ukmergės, Kėdainių, Biržų ir Telšių savivaldybių atstovai išradingai ir smagiai pristatė savo sukurtus unikalius lyderystės plėtros modelius, kvietė visus pasinaudoti jų įdirbiu: išbandyti sukurtas programas, jungtis į lyderių klubų veiklą.


Daugiau skaitykite čia:

http://www.lyderiulaikas.smm.lt/lt/renginiai/rengini-mediaga/3316-pra-projekto-lyderi-laikas-2-renginiai-parodoje-mokykla-be-sien-2014-

Mieli švietimo bendruomenės nariai,

 

Kviečiame visus atvykti į  4-ąją mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodą MOKYKLA 2014 lapkričio 21 – 23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Čia susitinka, mokosi ir gerąja patirtimi dalinasi Lietuvos švietimo bendruomenė, verslo įmonės, mokiniai, mokinių tėvai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Parodos ekspozicija (dalyvių stendai) įsikurs 4-oje salje, o 3-ioje salėje pirmą kartą parodoje bus sukurta Svajonių mokykla, kuri atspindės šių metų parodos akcentą - MOKYKLĄ BE SIENŲ. Pamokos mokiniams ir mokytojams vyks Mobiliojoje bioklasėje ir trijose interaktyviose klasėse (e.Šviesa ,,Atradimų klasė”, Samsung ,,Galimybių klasė” ir Prestigio ,,Ateities klasė”). Svajonių mokykloje veiks ir kūrybinės dirbtuvės, sveikatingumo ir sporto erdvė, biblioteka, mokytojų ir mokinių kambarys, metodų mugė bei kulinarijos studija. 

Šiais metais organizuotoms grupės iš mokyklų bilietai į parodą kainuos tik 5 Lt.

Norint užsisakyti pigesnius išankstinius bilietus, prašome užpildyti laiško priede siunčiamą  paraišką iki lapkričio 14 d. ir atsiųsti el.p: g.pranckunaite@litexpo.lt.


Bilietas taip pat galioja į parodą VAIKŲ ŠALIS.


Laiško priede siunčiame platesnę informaciją apie parodą bei jos renginius. Jeigu turite galimybę, maloniai prašome informaciją išplatinti visai mokyklos bendrumenei.

 

Apsilankykite parodoje ir atraskite įdomų, kūrybišką mokymąsi!

 

Kvietimas mokykloms.pdf
Adobe Acrobat Document 503.4 KB

Mieli LL2 dalyviai ir jų bičiuliai,

 

Siunčiu jums Carlo siūlymą dalyvauti jo organizuojamuose kursuose. Praeitame etape, per ARION programą, dalyvavau vienuose jo organizuotose kursuose. Likau tikrai sužavėta, nes Carlo yra labai atsakingas, įdomiai organizuojantis, įdarbinantis, smagus ir draugiškas kurso šeimininkas.

 

Nors nesu dar rimtai susipažinusi su Erazmus plius dokumentacija, bet, kiek žinau, šiame etape aplikuoja ne pavieniai asmenys, bet organizacijų komandos. Pasidomėkite jo kursų temomis – gal jos yra aktualios jūsų organizacijoms...

 

Informacija – žemiau...

 

Ir dar: jis neretai lankosi Lietuvoje, dalyvauja įvairiuose renginiuose, kursuose, draugauja su Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija, dalyvaus jos organizuojamose renginiuose lapkričio 11-20 d.

 

Geros dienos, Rasa

 

Rasa Šnipienė


Dear Friend,

I'd like to inform you about the ERASMUS + KA1 Mobility Courses in 2015-2016 in Rome, Italy.

Prometeo is an Association involved in education and its aim is to match with the needs of young adults or teachers with the labour market and the needs of formative institutions.

Prometeo offers empowerment activities directed both to individuals and organizations: Environmental courses, Intercultural Training activities, Historical seminars and sightseeing of Rome, boosting of Professional Skills and Management for Schools and Universities

The methodological approach is not formal but based on creative techniques and tools inspired by design thinking. To participate in our activities you can take advantage of the opportunities offered by the European Union to cover courses’ fees as travel and subsistence costs.

Timetable of the courses

Mediterraneo & Environment: Review and Methodologies to Teach

8-14 of March 2015, 17-23 of May 2015, 22-28 of November 2015, 13-19 of March 2016

Intercultural Training for a Welcoming Policy in Education

25-31 of January 2015, 30.05-5 of June 2015, 10-16 of January 2016, 3-9 of April 2016

History, Environment and Culture: an Italian Blend for Training

8-14 of February 2015, 14-20 of june 2015, 31.01-6 of February 2016, 24-30 of April 2016

Professional Skills in Managerial Education for Schools and Universities

22-28 of February 2015, 28.06-4 of July 2015, 21-27 of February 2016, 15-21 of May 2016

AVAILABLE PLACES For those of you who have been awarded by a KA1 Erasmus+ grant, We'd like to inform you

that there are available places for our courses in Rome, contact us soon :-)

assprometeo@alice.it, carlo.smaldone@gmail.com,

Twitter - @smaldone

Facebook - https://www.facebook.com/pages/Associazione-Prometeo/194965430543487?fref=ts

with my best regards.


DĖMESIO!

 

Laba diena mieli kolegos, bendraminčiai, bendražygiai,

 

Baigiantis antrajam projekto „Lyderių laikas“ etapui prie virtualaus apskritojo stalo pakvietėme dalyvavusių projekte savivaldybių kūrybinių projekto komandų koordinatorius. Siūlome jums jų mintis apie tai, kas, jų nuomone, pavyko ir ką kitaip jie darys ateityje... Smagaus mokymosi iš jų ir savos patirties...

  

Rasa Šnipienė

 

http://www.lyderiulaikas.smm.lt/lt/biblioteka/lyderi-istorijos/projekto-dalyvi-interviu/savivaldybi-lyderysts-kelias/3239-lyderyst-prasideda-tada-kai-imi-pats-veikti-ia-ir-dabar

 

 

 

DĖMESIO!

Laba diena LL2 kolegos savivaldybėse, projekto antras etapas eina į pabaigą, bandome susirinkti duomenis tam tikrais klausimais, nes to reikės ataskaitoms.

 

Atkreipkite dėmesį: ši anketa siunčiama visiems 280 Neformaliųjų lyderystės mokymų dalyviams, tačiau užpildyti galės tik tų 45 savivaldybių dalyviai, kurios nedalyvavo pilotiniame projekte.

 

Neformaliųjų lyderystės mokymų dalyviams, kurie gyvena ir dirba 15-koje pilotinio projekto savivaldybių, anketą turi gauti iš savo koordinatoriaus savivaldybėje. Jei negausite, rašykite man – išsiaiškinsime.

 

http://goo.gl/forms/jmQRc0pt4b

 

Labai laukiame atsakymų per spalio 20-24 savaitę.

 

 

Geros dienos, Rasa Šnipienė

 

                                          Demesio!

 

 

http://www.tobulinimas.upc.smm.lt/vma/

 

 

http://www.tobulinimas.upc.smm.lt/vma/Apsilankykite šiame puslapyje. Jame  rasite naudingos informacijos pamokoms.

 

 

http://www.tobulinimas.upc.smm.lt/vma/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=53

 

http://www.tobulinimas.upc.smm.lt/vma/index.php?option=com turinys & view = straipsnis & id = 5 & Itemid = 157

 

                                      Dėmesio!

Ši programėlė yra naudinga pradinių klasių mokiniams. Ja gali naudotis mokinukai namuose, o mokytojai pamokų metu. Tai paįvairins pamokų mokomąją medžiagą mokinių ugdymosi metu.

 

https://ismaniejirobotai.lt/

 

 

SPORTO ŠVENTĖS GRAŽIAUSIOS AKIMIRKOS

(2014-09-26) 

Rugsėjo 26 dieną 12 val.

Ukmergės rajono mokinius, mokytojus ir kitus

bendruomenės narius

kviečia į

SPORTO ŠVENTĘ

 
plakatas (1).pdf
Adobe Acrobat Document 329.0 KB

UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

ŠVIETIMO IR SPORTO SKYRIAUS

VEDĖJAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL UKMERGĖS RAJONO MOKINIŲ, MOKYTOJŲ IR KITŲ BENDRUOMENĖS NARIŲ SPORTINĖS ŠVENTĖS NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

2014 m. rugsėjo 9 d. Nr.Š1-83

 

Ukmergė

Dėl sporto šventės (2).doc
Microsoft Word Document 42.5 KB
Prof. Dainius Pavalkis
Švietimo ir mokslo ministras
ministroKalba.pdf
Adobe Acrobat Document 1.9 MB

Dalė Steponavičienė

Švietimo ir spoto skyriaus vedėja

Pasisakymas mokyklų vadovų pasitarime
2014-08-28
priešrugsėjinis_2014.ppt.pps
Microsoft Power Point Presentation 2.3 MB

Diegiama mokytojams skirta skaitmeninė aplinka „Ugdymo sodas“

  Ugdymo plėtotės centro specialistai diegia ir toliau kuria e-sistemą „Ugdymo sodas“. Sistemoje užsiregistravę pedagogai ras metodinės medžiagos, turės galimybę kurti ilgalaikius planus, rengti pamokų aprašus, naudoti skaitmenines mokymo priemones. Vėliau, „Ugdymo sodo“ aplinkoje bus vykdoma pedagogų kvalifikacijos tobulinimo(si) duomenų apskaita ir stebėsena.

 

  Kaip prisijungti? Interneto paieškoje įveskite „Ugdymo sodo“ adresą:https://sodas.ugdome.lt/. Spustelėkite mygtuką „Registracija“ ir pateikę šiek tiek duomenų susikurkite slaptažodį. Nurodę mokyklą, pridėkite sau mokytojo paskyrą ir laukti patvirtinimo.

        1874 - Užulėnio kaime (Ukmergės rajonas) gimė pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona, 1940 metais pasitraukęs yra  iš Lietuvos ir po ketverių metų miręs Klyvlende (JAV)

 

Mokyklų bendruomenėms pristatomas Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašo projektas

Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašo projektas (toliau – aprašas) parengtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012–2016 metų programos įgyvendinimo 108 prioritetinę priemonę.

Aprašas atitinka bendrojo ugdymo kaitą nepriklausomoje Lietuvoje, švietimo tyrimų duomenis, naujus iššūkius, kylančius XXI amžiaus bendrajam ugdymui.

Aprašas – tai švietimo bendruomenės susitarimai dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų tikslų ir laukiamų ugdymo(si) rezultatų – mokinių asmens brandos ir gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje būtinų kompetencijų. Numatytų ugdymo tikslų pasieksime tik tuomet, kai bendrasis ugdymas bus grindžiamas mokinių ir mokytojų dialogine sąveika, skatins kiekvieną mokinį aktyviai kurti prasmes ir žinojimą, kai mokykla taps visiems mokiniams smalsaus mokymosi, bendradarbiavimo ir kūrybos vieta.

Apraše pateikiami bendrieji principai ir nuostatos, kuriais remiantis formuojamas į kompetencijų ugdymą orientuotas bendrojo ugdymo programų turinys, įgyvendinamas ugdymo(si) procesas, kuriamos ugdymo(si) aplinkos, vertinami mokinių pasiekimai ir pažanga. Kartu atskleidžiami pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų specifiniai bruožai, atspindintys mokinių amžiaus tarpsnio ypatumus, jų patirtį, besikeičiančius poreikius ir interesus. 

Aprašo nuostatomis siekiama užtikrinti ugdymo kokybę ir pasiekti geresnių mokinių ugdymo(si) rezultatų.

Kviečiame mokyklų bendruomenes, mokytojus ir visus suinteresuotuosius teikti pastabas ir siūlymus Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų aprašo projektui:

http://www.smm.lt/web/lt/teisesaktai/teisesaktuprojekta

 

 

Salomėja Bitlieriūtė, Ugdymo turinio įgyvendinimo ir organizavimo skyriaus metodininkė

 

Skaitykite čia

740_c7f500e1dabb82459556c19875efc31d.doc
Microsoft Word Document 154.5 KB

  90 - uosius metus skaičiuojančioje  Dainų šventėje dalyvavo gausus būrys ukmergiškių. Klubo ,,Erdvė augti“ nariai nuoširdžiai dėkoja  pedagogams, kurių kolektyvai puikiai pasirodė  Dainų šventėje ,,Čia mano namai”  ir taria visiems dalyviams  didelis  ačiū.

 

 

 Š. m. gegužės 28 dieną 14 Ukmergės rajono švietimo darbuotojų baigė Neformaliąją švietimo lyderystės programą.

  Neformaliosios švietimo lyderystės programos tikslas - suteikti profesinei veiklai reikalingų žinių iniciatyviems įvairių lygmenų švietimo lyderiams, stiprinti jų švietimo konteksto išmanymą bei plėtoti lyderystės kompetencijas taikant į praktiką ir patirtį orientuotas profesinio mokymosi strategijas.

                                                   DĖMESIO!

 


   Gegužės 6 dieną Kėdainiuose vyko vidurio Lietuvos švietimo lyderystės forumas „Kaip ugdysime rytojaus lyderius?“

     Forumo tikslas buvo pasidalinti patirtimi įgyvendinant projekto „Lyderio laikas 2“ Kėdainių, Prienų ir Ukmergės rajonų savivaldybių kūrybinių komandų parengtus švietimo lyderystės plėtros modelius, aptarti projekto tęstinumo ir veiksmingo bendradarbiavimo tarp savivaldybių būdus vardan vieno tikslo – geresnio mokinių mokymosi.

    Kėdainių raj. savivaldybės modelis: Kaip padėti mokyklai siekti mokymosi sėkmės?

LL2 modelio pristatymas 2014 (koreguotas
Microsoft Power Point Presentation 2.1 MB

  Ukmergės raj. savivaldybės modelis: Kaip Ukmergėje mes kuriame erdvę lyderiams?

erdvė augti_kėdainiai 1.ppt.pps
Microsoft Power Point Presentation 5.4 MB
Sietas.ppt.pps
Microsoft Power Point Presentation 1.9 MB

   Prienų raj. savivaldybės modelis: Kaip sukurti lyderystei, kūrybiškumui ir atsakingai partnerystei palankią aplinką?

Gražiausios  Kėdainių  forumo akimirkos

 DĖMESIO !

 

   Klubo nariai nuoširdžiai dėkoja visiems, dalyvavusiems Ukmergės rajono  klubo ,,Erdvė augti" paskelbtame klubo ženklo - logotipo -  sukūrimo konkurse. Konkursui buvo pateikti 57 logotipų projektai. Klubo „Erdvė augti“ nariai puikiai  įvertino  ukmergiškių –mokinių ir mokytojų- sukurtus logotipus:  visi jie informatyvūs, nuotaikingi, atliepiantys temą. Daugiausiai palaikymo balsų sulaukė Ukmergės rajono Vidiškių pagrindinės mokyklos sukurtas logotipas. Sveikiname konkurso nugalėtojus!  Džiaugiamės, kad turime Klubo logotipą. 

 

                                                   DĖMESIO!

 

       2014 metų balandžio  24 d. 15 val. Ukmergės švietimo centre vyks Klubo „Erdvė augti“ visuotinis narių susirinkimas.

 

Maloniai lauksime.

 

 

Klubo „Erdvė augti“ steigėjai.

                                                      DĖMESIO!

 

      Visi, norintys  tapti klubo ,,Erdvė augti" nariu, prašymo  formą galite  rasti skiltyje - INFORMACIJA

DĖMESIO!

 

 

UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

ŠVIETIMO IR SPORTO SKYRIUS

 

 

Švietimo įstaigų Vadovams,                                         2014-03-19

mokytojams

 

DĖL KLUBO „ERDVĖ AUGTI“ PASITARIMO

 

 

                      Kviečiame 2014 m. kovo 26d., trečiadienį, 14 val. atvykti į Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos konferencijų  salėje (Kauno g. 108)organizuojamą Ukmergės rajono švietimo partnerių klubo „Erdvė augti“ pristatymą – diskusiją. Klubas įsteigtas siekiant kurti unikalias įvairių švietimo lygmenų bendradarbiavimo formas, atviras naujoms idėjoms ir pokyčiams. Diskusijos metu aptarsime artimiausias Klubo veiklas, susipažinsime su kitų šalių patirtimi, patraukliomis idėjomis, kurios skatina veiksmingą mokymąsi, įgyvendinamomis mūsų rajono mokyklose...

                      Kviečiame aktyviai dalyvauti.

 

 

 

Vedėja                                                          Dalė Steponavičienė

 

 

 

Dėmesio!

LOGOTIPO KONKURSAS
Logotipo konkursas -2.doc
Microsoft Word Document 49.5 KB

Nacionalinis švietimo lyderystės forumas‘2014 „Lietuvos kryptis → sėkmingas mokymasis“

Nacionalinio švietimo lyderystės forumo'
Adobe Acrobat Document 54.5 KB

„Lyderių laiko" naujienlaiškis Nr. 39 (180)

http://www.lyderiulaikas.smm.lt/lt/naujienos/naujausios-inios

 

 

 

 
 

 

UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

ŠVIETIMO IR SPORTO SKYRIUS

 

 

Švietimo įstaigų Vadovams,                                         2014-03-19

mokytojams

 

DĖL KLUBO „ERDVĖ AUGTI“ PASITARIMO

 

 

                      Kviečiame 2014 m. kovo 26d., trečiadienį, 14 val. atvykti į Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos konferencijų  salėje (Kauno g. 108)organizuojamą Ukmergės rajono švietimo partnerių klubo „Erdvė augti“ pristatymą – diskusiją. Klubas įsteigtas siekiant kurti unikalias įvairių švietimo lygmenų bendradarbiavimo formas, atviras naujoms idėjoms ir pokyčiams. Diskusijos metu aptarsime artimiausias Klubo veiklas, susipažinsime su kitų šalių patirtimi, patraukliomis idėjomis, kurios skatina veiksmingą mokymąsi, įgyvendinamomis mūsų rajono mokyklose...

                      Kviečiame aktyviai dalyvauti.

 

 

 

Vedėja                                                                                                 Dalė Steponavičienė

 

 

Stažuotė Klaipėdoje arba 59 valandos bendradarbiavimo ir santarvės

 

 

Stazuote Klaipeda 2014 (1).pps
Microsoft Power Point Presentation 8.0 MB

 

     

http://www.lyderiulaikas.smm.lt/lt/naujienos/2686-ukmergiki-stauot-klaipdoje-arba-59-valandos-bendradarbiavimo-ir-santarvs

Klaipeda ukmerg

2014 m. sausio 21-23 d. į stažuotę Klaipėdoje vyko septyni projekto „Lyderių laikas 2“ Ukmergės rajono modelio turinio kūrybinės komandos nariai: Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja Ingrida Krikštaponienė, Antano Smetonos gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna, Jono Basanavičiaus gimnazijos direktorius Valentinas Gendvilis, Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorė Daiva Liumparienė, Vidiškių pagrindinės mokyklos direktorė Laimutė Strelčiūnienė, Želvos vidurinės mokyklos direktorius Vidas Tavoras, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos gimnazijos skyriaus vedėja Jolanta Balčiūnaitė.

„Rengdami ir įgyvendindami lyderystės modelį rajone mes siekiame plėtoti bendradarbiavimą tarp skirtingas ugdymo programas vykdančių mokyklų, skatinti socialinių partnerių dalyvavimą ugdyme, stiprinti ryšius tarp mokyklos bendruomenės narių. Stažuotėje Klaipėdoje mes tikėjomės sužinoti, kaip ir kokiomis formomis uostamiestyje vyksta bendradarbiavimas tarp įvairių švietimo partnerių. Domėjomės, kokia tokio bendradarbiavimo įtaka mokymosi kokybei ir vaiko gerovei. Norėjome palyginti savo ir kolegų patirtį, pasidžiaugti sėkmėmis.“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės atstovai.

Per tris stažuotės dienas ukmergiškiai susipažino su Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos ir „Santarvės“ pagrindinės mokyklos vadovais, pedagogais ir mokiniais, Lietuvos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos pirmininke Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja eksperte Nijole Bartašiūniene, Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininke Laima Jukniene. Taip pat besistažuojantieji turėjo galimybę susipažinti su Klaipėdos miesto Švietimo skyriaus bei Švietimo ir kultūros centro darbu ir strateginiais veiklos prioritetais, Vaiko gerovės komisijos ir pedagogų metodinės veiklos organizavimo formomis.

Ukmerge2

Klaipėdos miesto Vaiko gerovės komisijos pirmininkė Virginija Kazakauskienė atkreipė svečių dėmesį, kad Vaiko gerovės komisija – tai ne baudimo, o pagalbos komisija. Miesto vaiko gerovės komisijoje klausimai dėl minimalių ar vidutinės priežiūros priemonių skyrimo svarstomi tik tada, kai mokykla yra išnaudojusi visas švietimo pagalbos mokiniui teikimo galimybes ir prevencinį darbą yra atlikę Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai, Pedagoginės psichologinės tarnybos specialistai.

„Džiaugiamės sužinoję, kaip, įtraukiant įvairius partnerius mokyklose, įgyvendinami tikslingi daugiašaliai projektai, socialinių-emocinių įgūdžių ugdymo programos, kryptingas meninis ir gabių vaikų ugdymas. Matėme puikių pavyzdžių, kaip mokyklose kuriama saugi, gerai aprūpinta ir vaikams patraukli ugdimosi aplinka, kokia svarbi gali ir turi būti mokyklos biblioteka ir muziejus. Mes dar kartą pasitvirtinome, kad nuosekli ir tikslinga aktyvių, drauge besimokančių ir kūrybiškai bendradarbiaujančių pedagogų ir mokinių tėvų veikla yra labai svarbi sąlyga sėkmingam vaikų ugdymui“, – po stažuotės įgyta patirtimi mielai dalijosi Ukmergės rajono modelio turinio kūrybinės komandos nariai.

Ukmerge

Vykusieji į stažuotę, teigia, kad ši stažuotė Klaipėdoje jiems buvo naudinga daugeliu požiūriu. Pirmiausia, jie turėjo galimybę palyginti savo ir kolegų patirtį, pasitikrinti, ką daro gerai ir ką vertėtų sustiprinti. Visų antra, jie pripažino, kad stažuotė, kurioje skiriama pakankamai dėmesio dalykiniam bendravimui, pažintinei veiklai ir refleksijai, yra puiki kvalifikacijos kėlimo forma.

 

 

 

 

     Projekto „Lyderių laikas 2“ komanda džiaugiasi Ukmergės rajono savivaldybės dalyvavimu projekte ir kviečia projekto tinklalapyje www.lyderiulaikas.smm.lt susipažinti su Jūsų savivaldybės kuriamu unikaliu lyderystės plėtros modeliu beiskaityti interviu su neformaliosios švietimo lyderystės programos dalyviu Vaidotu Kalinu. Taip pat Jūsų dėmesio laukia pokalbis su projekto koordinatore savivaldybėje Dale Steponavičiene bei informacija apie savivaldybės švietimo darbuotojų dalyvavimą projekto organizuotoje stažuotėje Lenkijoje ir Čekijoje. Pasigardžiavimui siūlome pasižiūrėti keletą vaizdo siužetų, kuriuose kalbinami Jūsų bendruomenės nariai: